Tarptautiniai šokių festivaliai – kas tai?

Kas yra tarptautinis šokių festivalis ir ar šokių festivaliuose dalyvauja tik “profai”?

Tarptautinis šokių festivalis – tai šokių renginys, dažniausiai trunkantis tris dienas (penktadienis-sekmadienis), kurio metu susirenka šokį mylintys žmonės: nuo pasaulyje pripažintų mokytojų iki smalsių šokėjų su skirtinga šokio patirtimi, bet vienu noru – išmokti šio to naujo bei linksmai praleisti laiką. Pastaruoju metu tokie festivaliai neretai būna organizuojami viešbučiuose, kur galima rasti dideles sales pamokoms ir vakarėliams, jaukius kambarius atvykusiams svečiams bei patogų susisiekimą. Tarptautiniai šokių festivaliai dažniausiai yra orientuojami į skirtingą šokių patirtį turinčius žmones: nuo pradedančiųjų iki stipriai pažengusių. Visgi prieš važiuojant į bet kurį festivalį patartina turėti bent šiokius tokius šokių pagrindus, tai yra žinoti bent kelis pagrindinius žingsnelius arba būti palankiusiam bent 1 mėnesį šokių pamokas pas kokį nors mokytoją.

Svarstant dalyvavimo festivalyje galimybę svarbu atsižvelgti į šiuos aspektus:

Pamokų tvarkaraštis.

Svarbu peržiūrėti festivalio pamokų tvarkaraštį (jame galima susidaryti nuomonę apie Jums potencialiai tinkamų pamokų skaičių). Retais atvejais festivalyje būna šokių pamokų, skirtų visiškai anksčiau nešokusiems žmonėms (beginners level). Dažniausiai galima rasti šiuos pamokų lygius: improvers – pamokos skirtos šokantiems bent porą mėnesių, intermediate – šokantiems nuo pusės metų iki metų, advanced – šokėjams, turintiems bent 1m.šokių patirtį arba mažiau, jei žmogus aktyviai dalyvauja vakarėliuose. Dar vienas dažnas variantas – open level – pamokos skirtos skirtingą šokių patirtį turintiems žmonės, šios pamokos dažniausiai orientuojasi ne į žingsnių sudėtingumą, o į šokio aspektus, būtinus žinoti visiems: pavyzdžiui, muzikalumas, lankstumas, stiliaus dalykai, būtini vyrui ar moteriai, sukinių technikos ir kt.

Mokytojų sąrašas.

Jei šokių pasaulyje esate ne naujokas, greičiausiai jau turite atsirinkę savo mėgstamus mokytojus, tačiau jei dar nesate buvę nė viename festivalyje, ši informacija gali būti naudinga.

Pirma, kiekvienas mokytojas dažniausiai atstovauja tam tikrą stilių. Pavyzdžiui, Salsoje yra Los Angeles, New York ir Cuban stiliai. Paklauskite savo mokytojo, kokį stilių mokotės Jūs ir pagal tai atsirinksite, į kokias Salsos stiliaus pamokas jums reikėtų eiti. Tarptautinio festivalio svetainėje galima rasti mokytojų pavardes, kurias suvedus youtube svetainėje galima rasti informaciją apie tai, koks tai Salsos stilius (jei vis dar neaišku, galima klausti savo mokytojoJ). Bachatoje vieni mokytojai labiau orientuojasi į tradicinį Dominican bachatos stilių, kiti – į šiuolaikinį Sensual, treti- pamokas veda taip vadinamam Fusion stiliumi (bando derinti tradicinę ir šiuolaikinę bachatą).

Antra, mokytojų žinomumas nevisuomet reiškia, kad šokio pamoka atitiks jūsų lūkesčius. Ką tai reiškia? Dideliuose festivaliuose pasaulyje pripažintų mokytojų pamokose įprastai dalyvauja labai daug šokėjų, tad įprastai matomumas būna labai prastas, o neretai su ventiliacija būna problemų (kai pamokoje būna apie 100 ir daugiau žmonių). Todėl patartina retsykiais užsukti į mažiau žinomų mokytojų pamokas (dažnai tai būna mokytojai, kilę iš tos šalies, kurioje vyksta festivalis). Kokie privalumai? Turėsite kokybiškesnę pamoką (matomumas bus 100% geresnis), išmoksite šio to naujo, nes neretai tokie mokytojai yra paruošę niekur anksčiau nematytų šokio judesių.

Bilietai.

Bilietai į minėtus festivalius dažniausiai kainuoja apie 100 eurų. Jeigu planuosite į festivalį važiuoti iš anksto (mažiausiai pusę metų), tuomet bilietus galima gauti ir už 65 eurus. Kitas būdas, kaip gauti pigesnių bilietų, tai yra jungtis prie grupės (grupėms dažniausiai būna taikomos nuolaidos).

Kaip suplanuoti festivalį, kad užtektų pinigų viskam?

Pradžioje įsigykite bilietą į festivalį (geriausia tai daryti daugiau kaip pries pusę metų). Tuomet likus trims mėnesiams ieškokite nakvynės gretimuose viešbučiuose arba hosteliuose (rezervacija per booking.com nieko nekainuoja, tad galėsite bet kuriuo metu jos atsisakyti, jei rasite geresnį variantą). Na ir likus vienam mėnesiui iki renginio, planuokite, kaip vyksite į festivalį – su savo mašina, ar jungsitės prie kitų kompanijos. Visi šie žingsniai padės po truputį suplanuoti festivalį be didesnių finansinių nuosmukių.

Išvada. Tarptautiniai šokių festivaliai skirti įvairios šokių patirties turintiems žmonėms, tikrai ne tik profesionalams. Jei išdrįsite nuvykti į savo pirmąjį festivalį, greičiausiai grįšite dar labiau motyvuotas tobulėti šokyje, pasikrausite geros energijos, jausitės pavargę, bet labai laimingi.